Andrzej Kasprzak „Wadowice i nie tylko...” - wystawa prac

Andrzej Kasprzak „Wadowice i nie tylko...” - wystawa prac

W czwartek 20 kwietnia o godzinie 19:00 Muzeum Miejskie w Wadowicach zaprasza na wernisaż wystawy prac Andrzeja Kasprzaka. Twórczość artysty będą mogli Państwo oglądać do 2 czerwca w sali ekspozycyjnej na parterze budynku muzeum przy ul. Kościelnej 4.

Na wystawie zaprezentowane zostaną m.in.: liczne grafiki, misternie tworzone ekspresyjną ręką artysty, których tematem przewodnim są dawne i współczesne Wadowice, i „nie tylko”. Nie zabraknie również rysunków i płócien zachwycających niezwykłym zestawieniem barw.

Andrzej Kasprzakgrafik, malarz i rzeźbiarz – jest absolwentem krakowskiej ASP (Wydziału Grafiki w Katowicach), dyplom, z Medalem Rektora, uzyskał w 1988 r. Artysta jest autorem ponad 70 wystaw indywidualnych (m.in. w Polsce, Niemczech, Belgii, Holandii, Francji i USA) oraz blisko 120 wystaw zbiorowych w kraju i na świecie. Wielokrotnie nagradzany i wyróżniany za swoją twórczość, w tym II. nagrodą w konkursie na plakat „Printemps Culturel du Valenciennois” (Francja). Jego prace znajdują się w kolekcjach narodowych oraz zbiorach publicznych i prywatnych w kraju i za granicą. Więcej informacji o twórcy na stronie: kasprzak.art.pl/index.php 

Wystawa Andrzeja Kasprzaka  „Wadowice i nie tylko...”
20.04 - 02.06. 2017 r.
sala ekspozycyjna Muzeum Miejskiego w Wadowicach ul. Kościelna 4