Hotel&SPA Kocierz*** - kompleks konferencyjno - rekreacyjny
ul. Beskidzka 206
34–120 Targanice
tel. 33 875 06 00, 33 875 06 04
email: hotel@kocierz.pl
strona www: http://www.kocierz.pl/

Hotel&SPA Kocierz to kompleks konferencyjno - rekreacyjny usytuowany w malowniczej scenerii Parku Krajobrazowego Beskidu Małego. Obiekt zlokalizowany jest na szczycie Przełęczy Kocierskiej (750 m n.p.m.), ok. 15 km od Żywca, 20 km od Wadowic, ok 70 km od Krakowa i Katowic. Obiekt dysponuje dwoma budynkami hotelowymi z 90 pokojami, które tworzą bazę noclegową dla około 250 Gości. W ofercie znajdują się pokoje: jedno-, dwu-, trzyosobowe, pokoje typu studio oraz apartamentyVIP lub dwupoziomowe – z antresolą.  Wszystkie pokoje są z łazienkami z WC  oraz prysznicem lub wanną. W pokojach jest dostęp  do Internetu oraz telefon, radio i TV. Ogromną popularnością cieszy się regionalna karczma, która jest jednocześnie restauracją hotelową. Dwupoziomowa Karczma zmieści ok. 300 osób, charakteryzuje się oryginalnym w kształcie paleniskiem, a jej dodatkowym atutem są  2 salki zabaw dla dzieci.

Na zaplecze gastronomiczne obiektu składają się również:

- sala Konferencyjno Bankietowa – klasyczne wnętrze na imprezy okolicznościowe dla ok. 200 osób
- Villa Lamus – restauracja urządzona w stylu retro dla ok. 80 os.
-
Izba Biała i Izba Zbójnicka – dodatkowe sale w Karczmie łącznie dla ok. 80 os.
- taras widokowy Karczmy – czynny w sezonie letnim
- baciarska Chata – druga góralska Karczma dla ok. 300 osób
- klub K2 - pub dyskotekowy

Podstawą menu  są potrawy regionalne, serwowane w oryginalnej zastawie. Niezwykle doceniany jest klimat tego miejsca, dobre, tradycyjne jedzenie, miła i profesjonalna obsługa. 

Sale konferencyjne Hotel&Spa Kocierz wyposażone są w najnowocześniejszy sprzęt techniczny i audiowizualny. Obiekt dysponuje 4 salami szkoleniowymi, z których największa może jednorazowo pomieścić 300 osób.

Podstawową atrakcją Hotel & SPA Kocierz jest centrum odnowy biologicznej i zabiegów kosmetyczno-pielęgnacyjnych SPA oraz  basen kąpielowy z systemem masaży wodnych, jacuzzi, saunami (suchą i wilgotną). Z oferty nowoczesnego centrum SPA oraz basenu skorzystać mogą zarówno Goście hotelowi jak i osoby z zewnątrz.

Dodatkowym zapleczem sportowo rekreacyjnym w Hotel&SPA Kocierz są:

- 2 korty tenisowe
- b
oisko sportowe
- zewnętrzny naturalny Aquapark
- 2 place zabaw dla dzieci
- park linowy dla dzieci
- park linowy dla dorosłych
- stoki Narciarskie
- wypożyczalnia sprzętu sportowego (narty, snowboard, rowery, nordic walking)
- strzelnica paint ball
- sklepik z pamiątkami.