Oszpicin. Przewodnik po żydowskiej historii Oświęcimia

Zanim Oświęcim stał się Auschwitz, miasto przez blisko 500 lat było domem dla społeczności żydowskiej. Tuż przed II wojną światową Żydzi stanowili ponad połowę jego mieszkańców. Aplikacja Oszpicin umożliwia spacer śladami nieistniejących dziś synagog, fabryk i miejsc wspólnego dziedzictwa polsko-żydowskiego. Wydany przez Centrum Żydowskie w Oświęcimiu audio-przewodnik jest oparty na przedwojennej mapie miasta. Dzięki zastosowaniu technologii rozszerzonej rzeczywistości na ekranie telefonu można zobaczyć modele 3D wybranych budynków, które nie przetrwały do dziś.

Funkcje:
- mapa żydowskich zabytków Oświęcimia
- model 3D Wielkiej Synagogi w rozszerzonej rzeczywistości, wyświetlany w autentycznej lokalizacji budynku lub po zeskanowaniu kodu QR (do ściągnięcia z www.oszpicin.pl/marker.pdf)
- historyczne zdjęcia nakładane na współczesny obraz z kamery telefonu/tabletu w rozszerzonej rzeczywistości
- klipy wideo z relacjami ocalonych z Holokaustu na temat wybranych miejsc
- możliwość zwiedzania według zdefiniowanej trasy

      

Treść zawarta w aplikacji jest dostępna także po angielsku, hebrajsku i niemiecku.

Uwaga:

Aplikacja wymaga krótkiego połączenia z internetem (przez telefon lub wifi) w celu auto-konfiguracji – najlepiej otworzyć ją tuż po instalacji. Od tego momentu działa 100% offline.

Projekt zrealizowano dzięki wsparciu holenderskiej fundacji Dutch Jewish Humanitarian Fund oraz Województwa Małopolskiego.

Strona www: app.oszpicin.pl

Jak zainstalować?

Wystarczy kliknąć na poniższy baner  i przejść do sklepu z aplikacjami mobilnymi