Na Miedznem kapliczka z figurą Matki Bożej 1945 r.

Na Miedznem w pobliżu Rokowa znajduje się interesująca kapliczka. Została wybudowana z inicjatywy Tomasza Józefowskiego w 1945 r. Do budowy przyczyniła się niemal cała tutejsza społeczność. Kapliczka została wystawiona jako wotum dziękczynne za uratowanie w czasie II Wojny Światowej przed aresztowaniem i rozstrzelaniem przez hitlerowców.
Pierwotnie znajdowała się na drewnianym słupku, który uległ zniszczeniu. Obecnie kapliczkę dość duża oszklona skrzynia z figurą Matki Bożej w koronie. Całość przykryta jest dwuspadowym daszkiem, w szczycie którego umieszczono główkę aniołka. Figura Matki Bożej przystrojona jest muślinową białą sukienką. Kapliczkę wykonał pan Ludwik Szczurek.
Obecnie dba o nią pan Czesław Romanowski. Dwa lata temu dał ze swego materiału rurki, oraz kupił z właścicielem pobliskiej żwirowni Andrzejem Kolberem sztachety, którymi ogrodzono kilkumetrowy teren wokół kapliczki. Umieszczona jest ona na czterograniastym, betonowym postumencie wysokości dwóch metrów. Rodzina Habrzyków doprowadziła prąd elektryczny i oświetliła kapliczkę. Koło płotku posadzono jodły.
Przy kapliczce odbywają się wieczorne nabożeństwa majowe z udziałem dzieci, młodzieży i dorosłych. Majówkami zajmuje się pani Maria Szczurek. W ogrodzeniu kapliczki posadzone są kwiaty – dzieło pani Łopateckiej.