Na Dzwonku kaplica Grota 1984 r.

Figura pochodzi z dworu Mikołaj (1925 r?). W czasie okupacji została przez Niemców usunięta, a ludzie schowali ją w kaplicy na Dzwonku. Według miejscowej tradycji była wykonana przez włoskiego jeńca. Figura Maryi stoi na kuli ziemskiej przygniatając nogą węża. Głowa ozdobiona jest koroną z gwiazd. Atrybuty wskazują na Matkę Bożą Niepokalaną.

W 1984  mieszkańcy Gorzenia wybudowali sztuczną grotę, w której umieszczono wspomnianą figurę Matki Bożej. Kamień na grotę przywieziono z rzeki Skawy. Figura została oświetlona, a przed grotą posadzono kwiaty. Cały zespół kaplic znajduje się na terenie należącym do rodziny Majów.

Przy grocie w miesiącu maju odbywają się majówki. Odprawiają też tu swoje nabożeństwa pielgrzymi i turyści wędrujący pobliskimi szlakami turystycznymi. Obok kapliczki prowadzi czarny szlak turystyczny z Wadowic przez Gorzeń obok dworu Emila Zegadłowicza, a dalej przez Jaroszowicką Górę w kierunku Kalwarii Zebrzydowskiej. Jest to fragment Małopolskiego Szlaku Papieskiego św. Jana Pawła II. Tuż obok rozciągają się urocze górskie panoramy Beskidów z Groniem Jana Pawła II, Leskowcem i Królową Beskidów - Babią Górą. Mając trochę szczęścia można zobaczyć ośnieżone szczyty Tatr. Południowa ekspozycja zbocza powoduje dobre nasłonecznienie i sprawia miłe warunki do wędrówki.