Park Miniatur w Inwałdzie

Park Miniatur "Świat Marzeń" jest częścią Inwałd Parku – 5 Parków tematycznych w Inwałdzie, miejscowości położonej między Wadowicami a Andrychowem.

Park Miniatur to jedyne miejsce, w którym możliwa jest podróż dookoła świata w ciągu jednego dnia. Potrzebne jest tylko kilka minut by przekroczyć granicę.

Pomysłowo zaprojektowane alejki prowadzą turystów do kolejnych państw i ich cennych zabytków. W Parku Miniatur znajduje się ponad 50 modeli najsławniejszych cudów architektonicznych świata, m.in.: Świątynia Akropolu, Koloseum, Krzywa Wieża w Pizie, Bazylika św. Piotra, Statua Wolności, Mur Chiński, Wieża Eiffla, Łuk Triumfalny, Big Ben, Sfinks, Biały Dom.

Prawie wszystkie miniatury zostały zbudowane w skali 1:25. Zastosowanie jednej skali pozwala na porównanie wielkości poszczególnych obiektów. Wyjątkiem jest rzymska Bazylika św. Piotra, która jako jedyna w całej Europie została wykonana w skali 1:15 oraz nowo powstały Kompleks Wenecki wykonany w skali 1:10. Kompleks jest ogromny i mieści się na powierzchni 450 metrów kwadratowych. (Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013).

Turyści mogą wejść w samo serce kompleksu, czyli na Plac św. Marka i poczuć romantyczno - nostalgiczną atmosferę Wenecji. Spacerując po placu, można z bliska podziwiać Bazylikę św. Marka oraz górującą nad Placem Dzwonnicę. Jest też kanał wodny, otaczający kompleks z trzech stron.

Oprócz najpiękniejszych budowli świata znajdziemy tu moc atrakcji, m.in. Kino 5D MAX, Symulator, Egipt Horror Show, Pirat Show, Zielony Labirynt i wiele innych.

Punkty gastronomiczne kuszą zapachem wspaniałych przysmaków, a sklepiki z pamiątkami różnorodnością upominków.

Park Miniatur czynny jest przez cały rok.

Czas spędzony w naszym Parku to niezapomniane wrażenia.

Zabawa dla całej rodziny gwarantowana!

Dojazd:
Busem lub autobusem relacji: Andrychów, Bielsko-Biała, Cieszyn
Samochodem drogą krajową nr 52 w kierunku Bielska - Białej

Kontakt
Park Miniatur "Świat Marzeń"
Inwałd ul. Wadowicka 169
34-120 Andrychów
tel./fax +48 33 875 73 20,
tel./fax +48 33 875 28 68,
tel./fax +48 33 875 73 30,
tel. kom +48 696 080 944

Dział Obsługi Klienta (informacja i rezerwacja):
info@parkminiatur.com

Więcej informacji:
www.inwaldpark.pl/parkminiatur